از منوی سایت میتوانید به دسته بندی های مختلف (مثل : تجربیات، خاطرات، نقشه ها و غیره) دسترسی داشته باشید.

به نام خدا

معرفی موکب

بعد از سقوط صدام توفیق تشرف به عتبات عالیات در مناسبتهای مختلف مثل شبهای قدر، اعیاد شعیانیه، عرفه، ماه رجب و … را در قالب کاروان کریمه ی اهل بیت، از شهر مقدس قم؛ نصیبمان شد.

در سال ۱۳۸۴ برای زیارت مخصوصه ی اباعبدالله الحسین علیه السلام در شب و روز نیمه ی شعبان عازم عتبات عالیات شدیم.

روز چهاردهم شعبان از نجف به سمت کربلا راه افتادیم، در طول مسیر زواری را دیدیم که با پای پیاده عازم کربلا بودند. در میانه راه و در مسیر اتوبان نجف به کربلا از راننده خواستیم توقف کند، داخل یکی از موکبها شدیم وپذیرایی گرمی توسط خادمین موکب از ما به عمل آمد، آنجا بود که متوجه شدیم بعد از سقوط صدام که در سال ۲۰۰۳ یعنی ۲۰ فروردین ۱۳۸۲ مصادف با ششم صفر ۱۴۲۴ رخ داده، شیعیان از ماه صفر همان سال این سنت دیرینه ی پیاده روی را احیاء کرده و ایام اربعین و نیمه ی شعبان از مسیرهای متعدد و از نقاط دوردست عراق با پای پیاده عازم کربلا می شوند. طول برخی از این مسیرها به ۴۰۰ کیلومتر نیز می رسد که در طی ۱۵ روز این مسیر را طی می کنند. چشمه هایی از عرض ارادت و نوکری محبان وشیعیان ارباب را در مسیر دیدیم؛

پس از دیدن این همه شور و عاشقی مریدان امام مظلوم، اربعین شد کعبه و آمال اعضاء کاروان.

بالاخره درسال ۱۳۸۸ آرزویمان برآورده شد و راهی سفر شدیم. روز ۱۷ صفر ۱۳۸۸ از شهر نجف پیاده به سمت کربلا راه افتادیم.

درطول سه روز پیاده روی باصحنه هایی روبرو شدیم که زبان از وصف آنها عاجز و قلم از توصیف، ناتوان …

برایمان خیلی عجیب بود که در این جا اتفاقی بی بدیل در حال افتادن است اما هم وطنان و اکثر شیعیان از آن بی خبر هستند.  با دیدن این مسأله بسیار مهم تصمیم گرفتیم سال بعد با بردن امکانات حداقلی، دوربین فیلبرداری وعکاسی، گروه مستند سازی جمع وجوری را تشکیل بدهیم.

هرکدام از اعضای کاروان یک مسؤلیتی برعهده گرفتند، یکی فیلمبردار، یکی کارگردان، تهیه کننده، دیگری عکاس، مترجم عربی و انگلیسی و… خلاصه همه ی دوستان با عشق و علاقه آمدند پای کار.

محصولات خروجی سفر سال ۱۳۸۹ عبارت است از:

۱) مستند پیاده تا آسمان که اربعین سال ۱۳۹۰ از تلویزیون پخش شد ومورد استقبال عاشقان اباعبدالله قرارگرفت (شما می توانید دربخش کلیپ تصویری مشاهده ودانلود نمایید)cover-full

۲) مستند قصیده ی اربعین (به زودی در قسمت کلیپ سایت بارگذاری می شود)

Ghasideh-cover

سال ۱۳۹۰ که دوستان تجربه خوبی پیدا کرده بودند با دو دوربین و دو اکیپ با تجربه برای تولید چند مستند راهی سفر اربعین شدند که انشاالله تولیدات آن در آینده رونمایی خواهد شد.

۳) راه اندازی بزرگترین گالری عکس پیاده روی اربعین

۴) راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی اربعین حسینی به نشانی اینترنتی Www.Arbaeen.net در روز تاسوعای ۱۳۹۱

این پایگاه به طور اختصاصی به موضوع «اربعین امام حسین علیه السلام» می پردازد. مطالب سایت شامل اخبار، احادیث، مقالات، اشعار، خاطرات وسفرنامه، مصاحبه، تجربیات پیاده روی، فایلهای صوتی و کلیپ تصویری می باشد.

در قسمت کلیپ تصویری سایت می توانید کلیپها و مستند های تولید شده (توسط گروه مستند سازی سایت)  درایام پیاده روی اربعین سالهای ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۱ را مشاهده نمایید..

 در بخش «خاطرات» سفرنامه و دل نوشته های زوار را بخوانید و لذت ببرید.

روایات درباره فضیلت زیارت و ثواب زیارت پیاده ابی عبدالله علیه السلام، مقالات، اشعار و اخبار با موضوع اربعین از قسمتهای دیگر این پایگاه می باشد.

این سایت آمادگی دارد تا اخبار، عکسهای مسیرهای پیاده روی، فایل های صوتی و تصویری، خاطرات و دل نوشته های شما زائرین محترم را دریافت و در سایت به نام خودتان درج نماید.

علاقه مندان می توانند در قسمت « تماس با ما » با خادمین موکب اربعین حسینی ارتباط برقرار نمایند.

لوگوهای اربعین . نت + لوگو های گالری عکس اربعین

Arbaeen-Me-logo-green-256b
LogoColor
logo-white-256b

Hosted by Webramz Hosting